Postacie drugoplanowe z lektury o psie który jeździł koleją

Pobierz

Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Opis psa Lampo.. Henryka Sienkiewicza w Myszkowie .. "O psie, który jeździł koleją" autorstwa Romana Pisarskiego, to jedna z najsmutniejszych książek, jakie miałem okazję czytać w dzieciństwie.. Wydawnictwo: Biuro Wydawnicze "RUCH" Rok wydania: 1967 Główny bohater: pies Lampo.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.. Po ponad dwudziestu latach, ponownie sięgnąłem po to opowiadanie.. Sam wyprawiał się w dalekie podróże pociągami, ale zawsze wracał do swojego przyjaciela zawia.O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. Z kolei podczas innej ucieczki Lampo został niefortunnie przytrzaśnięty drzwiami pociągu.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Postacie drugoplanowe: zawiadowca, dzieci zawiadowcy, kucharz z pociągu ekspresowego, dwoje staruszków, naczelnik dyrekcji kolei, wuj zawiadowcyPodacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździł koleją?. Od lat kochana przez kolejne pokolenia dzieci dla wielu stała się jedną z najważniejszych książek dzieciństwa.Lektury (19862) Literatura (12840) Obyczaje (3695) Plastyka (19049) Poezja (12539) Poezja - Twórczość Własna (11839) ..

Napisz inne zakończenie o psie który jeździł koleją.

Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Nie zapomnij umieścić na niej autora i tytułu.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Test sprawdzający znajomość lektury O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.. plisssssssssssss na dziś ja wam napisze a potem wy:) 0 ocen .. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Decyzja zawiadowcy o wysłaniu Lampo na Sycylię.. Wydanie z opracowaniem autorstwa Pisarski Roman , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 12,19 zł .. 5Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Temat dnia: Spotkania z LAMPO, bohaterem lektury R. PISARSKIEGO "O psie, który jeździł koleją".Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Włochy porównane do buta z wielką cholewą ze względu na kształt jaki przyjmują na mapie..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Osoby, które chcą jeszcze poczytać o psie Lampo, a także obejrzeć więcej zdjęćPlay this game to review Other.. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.O jego słynnych podróżach pisano nawet w gazetach.. zajęć: 120 min.. Historia przyjaźni miedzy człowiekiem i zwierzęciem, przywiązania, tęsknoty i prawdziwego oddania.. 2009-04-14 19:38:28 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 Załóż nowy klubKsiążka Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Czy rozpoznasz postacie z "The Umbrella .Lampo, kundelek o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Opis pięknych włoskich miasteczek i rozpościerającego się nad tym krajem nieba.. Bohaterska śmierć psa - uratowanie życia małej Adele.O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenieHistoria niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją..

O psie, który jeździł koleją.

Wydanie z opracowaniem.. Podczas jednej z nich rodzina kolejarza obawiała się, że pies już do nich nie powróci, ale Lampo i tak znalazł drogę powrotną.. zosia1011 4 lata temu.. Społeczność .. Przeskakując co drugą literę, zaczynając od pierwszej, wykreśl imię psa - bohatera lektury.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Lampo to główny bohater utworu.. Pracę wykonaj kredkami i zachowaj do oceny.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. 1 komentarz: Anonimowy 24 maja 2020 11:59.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy.Postać tytułowa: Bohaterowie drugoplanowi: Zadanie 2.. Ośrodek tematyczny: PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA.. Opis fabuły.. Etykiety: Język Polski, Lektura.. "O psie, który jeździł koleją" to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.ROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją..

Narysuj na białej kartce projekt okładki nowego wydania książki "O psie, który jeździł koleją".

Roman Pisarski urodził się 23 marca 1912 roku w Stanisławowie, na Ukrainie.LAMPO - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ - KARTY PRACY .. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Quiz O psie który jeździł koleją.. Nauczyciele: Renata Rajczyk, Liliana Dratwa.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. Autor zapewnia nas, że opowie nam historię o pewnym psie i rodzinie oraz o wielkiej przyjaźni, która rzekomo wydarzyła się na prawdę.. Na cholewie, a takŝe na9.. Świetne karty pracy!. Mają kształt ogromnego buta.. O psie który jeździł koleją - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #o psie który jeździł koleją 9338 x, 2016-01-11 22:24:29Miejsce: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI nr 5 .. ZADANIE 1.. Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. MarrMarr 2 lata temu.. Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.. Był bardzo niezależny i inteligentny.. O psie, który jeździł koleją.. Czas trwania.. --Muzyka w tle: Buddy by Ben.Zadanie: mam opisać lekturę ,,o psie który jeździł koleją quot mam odpowiedzieć na te pytania np tak tytuł ,,o psie który jeździł koleją quot o to Rozwiązanie: miejsce akcji włochy, miejscowość marittima główna postać pies lampo postacieTytuł: "O psie, który jeździł koleją.". Opowiadania 4 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt