Bohaterowie hobbita scenariusz lekcji

Pobierz

Powieść przygodowa.. Z dokładnością realisty.. Zabawa bardzo im się podobała.Lekcje zdalne z języka polskiego.. Tolkiena przykładem powieści fantasy.. Składa się z dziewięciu ramowych scenariuszy lekcji, do którychKLASA 6 A .. Wyjaśnienie zasad organizacji pracy na lekcji, podanie jej celów i przydzielenie uczniom (wylosowanie przez nich) bohaterów, na temat których będą zbierać informacje.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Scenariusze zajęć, ćwiczenia, materiały → Pobierz całą lekcję Pobierz lekcję w wersji dla ucznia.. W klasach szóstych omawiamy obecnie "Hobbita".. Dodatkowo załączam również test czytania ze zrozumieniem oparty na fragmencie z "Hobbita" wraz z kryteriami oceniania.. Odbiorca: 8 uczniów .. Postanowiliśmy wspólnie zaprosić do gry równoległą klasę szóstą, która właśnie rozpoczynała omawianie ,,Hobbita".. liczba pobrań: 12523Podane poniżej scenariusze można skrócić i przystosować do profilu ogólnego.. Dziś skupimy uwagę na bohaterach, którzy występują w powieści i ich relacjach.. Cykl lekcji z lekturą "Hobbit, czyli tam i z powrotem" autorstwa Johna Ronalda Reuela Tolkiena.. 3.SPIS KART PRACY DO PORADNIKA LEKTURY - SCENARIUSZE ZAJĘĆ 1.. Temat: Bohaterowie na miarę naszych czasów, czyli lektury szkolne w praktyce (na przykładzie powieści J. R. R. Tolkiena pt. Hobbit, czyli tam i z powrotem - cykl zajęć)Lekcja kończy się zapisaniem na tablicy najbardziej przekonujących odpowiedzi na zadane ..

Opis domostwa hobbita 4.

Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Pomoce: kłębek wełny, fragmenty tekstu Hobbita, reprodukcja obrazu Edwarda Muncha Krzyk .Zbiór ćwiczeń interaktywnych do lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" do pracy na lekcji, w domu, podczas nauki zdalnej oraz stacjonarnej.. Cele: - radzenie sobie w trudnych sytuacjach, - zmiana zachowań uczestników zajęć, aby sprzyjały integracji grupy, - umiejętne radzenie sobie ze stresem i strachem.. (nie trzeba tego przepisywać do zeszytu, ale warto zachować) Marek Winicjusz: • Patrycjusz, siostrzeniec Petroniusza;Scenariusz lekcji - plik pdf Czas wyzwolić uczucia!. Karta pracy nr 2, Rany Julek!. Dwa lata później na świat przyszedł młodszy brat Johna - Hilary Arthur Reuel.CYKL ZAJĘĆ Z "HOBBITA" J.R.R.. Nadaj grze tytuł.. Wątek (główny, poboczny) 3.. Zwróć uwagę nie tylko na budeynek lecz także na jego otoczenie.. Czas zajęć: 45 minut.. Scenariusz lekcji bibliotecznej kształcących kompetencje czytelnicze, który można wykorzystać w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych (niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim).Przebieg lekcji: 1.. Przedstaw niebezpieczną podróż hobbita i krasnoludów, aby pokonać smoka Smauga czyli Twoja gra musi być zgodna z treścią lektury, co nie oznacza, że trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wydarzenia..

Scenariusz lekcji bibliotecznej .

Zadanie dla chętnych: Możesz wydrukować i wkleić.. Cechy utworu fantasyTworzymy grę opartą na powieści pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem".. Czytanie grafnotki: Bohaterowie "Pana Tadeusza", która ukazuje związki pomiędzy postaciami i dzieli je na kilka grup.. Karta pracy nr 1, O krakowskich psach i kleparskich kotach.. Przygotowała: Anna Stasiak.. O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Agnieszka Frączek (Lektury - scenariusze zajęć .. (06.04) Temat lekcji: Poznajemy bohaterów powieści H. Sienkiewicza pt. Quo vadis.. - różne oblicza miłości Tomka i Becky.. Znajdziecie tu materiały przygotowane przeze mnie, ale .. "Hobbit" - od baśni do powieści drogi - gra w dobro i zło Cel zajęć Cele wynikające z podstawy programowej Uczeń: ••samodzielnie dociera do informacji: w książkach, […] mediach elektronicznych [I 2.1] •charakteryzuje postać mówiącą w utworze [II 2.2] omawia na podstawie poznanych dzieł literackich i innych tekstów kultury podstawowe,W Klubie Nauczyciela Uczę.pl znajdziesz scenariusze lekcji, sprawdziany, karty pracy, plany wynikowe i inne materiały zgodne z nową podstawą programową MEN.Scenariusz nt. wyprawy Bilbo BagginsaScenariusz nt. wyprawy Bilbo Bagginsa.. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (lektura obowiązkowa) - scenariusz 5, plik: -hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem-lektura-obowiazkowa-scenariusz-5.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!.

Cykl lekcji z lekturą: 1.

Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem Temat: Hobbit- a kto to taki?. Polskie miasta w baśniach i legendach, Barbara Tylicka (Lektury - scenariusze zajęć, s. 5) 2.. Czytanie grafnotki: Bohaterowie "Pana Tadeusza", która ukazuje związki pomiędzy postaciami i dzieli je na kilka grup.. przedszkolne.. Poznajemy życie i twórczość pisarza.. Scenariusz lekcji wychowawczej mającej na celu kształcenie umiejętności nazywania emocji.. Cele lekcji .. Zaloguj się Załóż konto Menu .. opracowania lektur / scenariusze lekcji.. Scenariusze zajęć Magdalena Kuc.. MATERIAŁY: BIBLIOGRAFIA PODMIOTOWA: J.R.R.. Zapraszam na magiczną przygodę w Śródziemiu!. Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem, tłum.. Temat: "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R.. Komentarz Zapisem lekcji jest temat i karty pracy.Co myślicie o "Hobbicie"?. Własny sąd o postaci 5.. M. Skibniewska, Iskry, W-wa 1997.Na końcu lekcji uczniowie głosowali na karteczkach na dwie gry: na tę najciekawszą oraz na najbardziej wierną tekstowi.. Część IJohn Ronald Reuel Tolkien urodził się 3.01.1892 r. w Bloemfontein w Afryce Południowej, gdzie - mając nadzieję na dostatniejsze życie - postanowili się osiedlić jego rodzice, Arthur Tolkien i Mabel Suffield.. LEKCJA 27.04.2020r Lektura J.R.R.. Aneta Wojnar-Konopka Scenariusz lekcji - plik pdf Jedenaste: nie ściągaj!.

Powieść Tolkiena doczekała się mnóstwa scenariuszy.

Znajdziecie tu lekcje, które możecie samodzielnie przerobić i stać się jeszcze bardziej świadomymi użytkownikami naszego pięknego języka ojczystego:) Materiał przyda się, kiedy opuścicie lekcje w szkole lub gdy zechcecie coś powtórzyć.. Karty pracy utrwalające wiedzę o lekturze.. Świat przedstawiony w powieści .Strona główna Aktywna Tablica Język polski Scenariusze lekcji "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Wyjaśnienie zasad organizacji pracy na lekcji, podanie jej celów i przydzielenie uczniom (wylosowanie przez nich) bohaterów, na temat których będą zbierać informacje.. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 1 do scenariusza 1, plik: -hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-1-do-scenariusza-1.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Scenariusz zajęć języka polskiego dla szkoły podstawowej.. Dobrzy i źli bohaterowie; Podstawa programowa: Wychowanie przedszkolne, O poziom edukacyjny Cele kształcenia: budowanie systemu wartości, w tym wychowywanie dzieci tak, żeby lepiej orientowały .SCENARIUSZ LEKCJI METRYCZKA KONSPEKTU: KLASA: V a LICZBA UCZNIÓW: 19 PRZEDMIOT: język polski PROWADZĄCY: dr Zuzanna Krótki TEMAT LEKCJI: "Kto za tobą w szkole ganiał"?. Bohaterowie Andrzej Kmicic w filmie Potop Redivivus (2014) James Bond w filmach: Skyfall (2012), Spectre (2015), Ośmiorniczka (1983), Casino Royale (2006) Zestaw 1.. Wymyśl i opracuj zasady gry.. Wystarczy tylko otworzyć internet, poszukać interesujących nas rozwiązań, zainspirować się i ciekawie przeprowadzić lekcje.. Jeszcze nie dobrnęliśmy do końca, mimo wszystko przedstawiam kilka propozycji na lekcje z powieścią.. Etyka i wartości, Wych.. Może być zrealizowany w gimnazjum na profilu rozszerzonym, lub na zajęciach dodatkowych.. TOLKIENA Proponowany tutaj cykl zajęć z "Hobbita" jest efektem mojej kilkuletniej pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą.. U mnie się sprawdziły: Redagowanie notatki na temat autora .. Dzieci przepisują tekst do zeszytu, dzieląc go na zdania .Miejsce zajęć: biblioteka.. Nagrodzony przez uczniów grupy otrzymały kolejne szóstki.. CELE LEKCJI: I CELE W ZAKRESIE WIEDZY: - zna treść lektury, - potrafi odtworzyć przebieg wydarzeń, - wie, że jednym z głównych wątków lektury jest .Bajkowi bohaterowie.. Przejrzałam wiele pomysłów i ja, jednak mimo to postanowiłam stworzyc coś własnego.Krótko i zwięźle o naszych lekcjach z "Hobbitem"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt