Napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieści o talentach

Pobierz

Ojciec był zaskoczony decyzja syna, poprosił, aby ten zastanowił się nad swoją decyzją.Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?3.. Najpierw wykonajcie ćwiczenie na rozgrzewkę.. W Jerozolimie żył pewien człowiek, który miał dwóch synów.. Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.. Twoje opowiadanie powinno zaciekawić czytelnika.. Przechodził tamtędy kapłan, zobaczył leżącego i poszedł dalej.- Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?Kolejne dwa dni poświęcicie na szlifowanie umiejętności opowiadania- znów będziecie zmieniać pierwotne wersje, tym razem mitów i przypowieści.. Musi jednak zawierać charakterystyczne cechy gatunku : mitu(s.258) lub przypowieści (s.251).poznasz przypowieści ewangeliczne: o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie; dowiesz się czym jest przypowieść i jaką pełni funkcję zredagujesz opowiadanie twórcze na podstawie mitu albo przypowieści.. Do postaci mitologicznej dobierz atrybuty.Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci napisać opowiadanie twórcze: ZAPAMIĘTAJ!. Proszę o wykonanie zadania 3 i 4 ze s. 138 w zeszycie cwiczeń.. 2011-01-13 17:38:26Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 30-37) Pewien człowiek szedł z Jeruzalem do Jerycha i został napadnięty przez zbójców, którzy nie tylko go okradli, ale też zadali rany i prawie umierającego zostawili na drodze..

Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

Próba odpowiedzi na pytanie o cechy wspólne mitu o Dedalu i Ikarze oraz opowiadania "O Dedalu i Ikarze inaczej".. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.. Oglądnij lekcję TUTAJ.. Zadanie na język polski i informatykę: Napisz opowiadanie twórcze na podstawie powieści Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera".. Napisz opowiadanie na podstawie "Przypowieści o talentach" według podanego planu: Ogłoszenie nauczycielki o szkolnym konkursie sportowym.. opowiadanie twórcze .. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. ( Pomocą będzie plan wydarzeń z poprzedniej lekcji) 2.. Pewnego razu młodszy z nich poprosił o spotkanie z ojcem, wtedy zażądał od niego należnej mu części majątku.. Trzech przyjaciół spotkało się na zakończeniu roku szkolnego w ostatniej klasie gimnazjum.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania:Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci występującej w przypwieści o synu marnotrawnym 2012-09-19 15:10:58; Przeczytaj przypowieść o synu marnotrawnym i napisz opowiadanie o jego losach.. Wymyśl dalsze losy panien nierozsądnych z przypowieści O pannach .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz współczesne opowiadanie zainspirowane przypowiescią o synu marnotrawnymPrzypowieść o talentach współcześnie..

Temat2: Piszemy opowiadanie na podstawie przypowieści.

Zastosuj dialog i elementy opisu (np. charakterystyki, opisu przeżyć wewnętrznych).. 1) Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest dobry pomysł.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. 21 maja- napiszcie opowiadanie twórcze.. 3) Pamiętaj o cechach mitu i przypowieści.Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek).. Opowiadanie, w którym przyklad zycia codziennego opowiada o postępowaniu trzech sług z "Przypowieści o talentach".. Przypowieść o talentach współcześnie.. Praca domowa .. Młodszy syn poprosił pewnego dnia swojego ojca, by ten dał mu przeznaczoną dla niego część majątku.Przypowieść jest gatunkiem bardzo charakterystycznym dla Nowego Testamentu.. Teraz przyszedł czas na samodzielną pracę.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Czy zdarzyło ci się czytać książkę i w pewnym momencie pomyśleć, że autor kompletnie wszystko popsuł, bo przecież bohater powinien postąpić inaczej?Temat: O powiadanie twórcze.. Wybór do konkursu najlepszych sportowców szkolnych.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz współczesną wersję przypowieści o talentach.

Podobnie postąpił .Temat1: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Wykonanie polecenia 1 i 2 ze s. 137 w zeszycie cwiczeń.. Na początek- ćwiczenia z wyobraźni.. Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.. Opowiadanie, w którym przyklad zycia codziennego opowiada o postępowaniu trzech sług z "Przypowieści o talentach".. Przypowieść przekazuje następującą treść.. TEMAT 38.: Punkt widzenia - zapiski Adama i Ewy Język polski.1.. 28.04 - Temat: O czym opowiada ,,Przypowieść o talentach" 1.. Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. W zeszytach zapiszcie odpowiedzi do zadań 3 i 6 s. 271, a w zeszycie ćwiczeń uzupełnijcie ćwiczenia 2, 6 i 7 s. 137 i 140.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Podczas ostatniej lekcji dowiedzieliście się, jak napisać opowiadanie twórcze, poznaliście przydatne słownictwo oraz przeczytaliście przykładowe opowiadanie.. 2) Przeczytaj ponownie mit lub przypowieść, na podstawie którego masz napisać opowiadanie.. Należą do nich:- archetyp syna marnotrawnego,- archetyp "dobrego" syna,- archetyp wybaczającego ojca.. 7 kwietnia (wtorek)Wybierz jedną z przypowieści..

Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.

Przeczytaj ,,Przypowieść o talentach" 2.27 - 29 maja 2020r.. na podstawie mitu lub przypowieści- przedstawia wydarzenia i bohaterów znanych z mitologii lub Biblii przeniesionych w czasy współczesne.. Przy ich pomocy Jezus Chrystus próbował przekazywać wiernym swoje nauki.. Jedną z najbardziej znanych przypowieści jest przypowieść "O syna marnotrawnym" znajdująca się w Ewangelii według św. Łukasza (15, 11-32).Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Byli najbliższymi sobie.. poleca 78 %.. Pamiętaj, że Twoja praca powinna liczyć co najmniej 160 wyrazów.. Pamiętaj o budowie opowiadania i o limicie słów (minimum 100).. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Popatrzmy na inny często spotykany typ opowiadania twórczego, czyli np.: "Napisz opowiadanie o tym, co by się wydarzyło, gdyby Kirkor od razu wybrał Balladynę".. Byli najbliższymi sobie kolegami z tego samego sąsiedztwa.Przypowieść o talentach (Mt 25, 14-30) To historia o człowieku, który wyruszał w podróż i wezwał do siebie swoje sługi, by każdemu dać talenty.. Przypomnijcie sobie legendę o warszawskim Bazyliszku.20 maja -zapoznajcie się z zasadami redagowania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści i dokonajcie wyboru jednego z dwóch zaproponowanych tematów.. Uważnie przeczytaj informacje dotyczące redagowania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści- podręcznik str.269.3.. Jeden dostał pięć talentów, drugi - dwa, trzeci natomiast jeden.. Pamiętaj o akapitach!W przypowieści o synu marnotrawnym znaleźć można trzy podstawowe archetypy.. Trzech przyjaciół spotkało się na zakończeniu roku szkolnego w ostatniej klasie gimnazjum.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku .Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. Napisz opowiadanie o tym, co przytrafiło się pewnemu wędrowcowi w drodze z Jeruzalem do Jerycha..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt